  • NRC06F3382TRF
NRC06F3382TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC06F3382TRF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRC06F3382TRF
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Thick Film, 33.8kOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NRC06F3382TRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    33.8kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V