  • NRC04J2R2TRF
NRC04J2R2TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC04J2R2TRF
HK JDW NO:
10881-NRC04J2R2TRF
Package:
Molded
Datasheet:
NRC04J2R2TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 2.2Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC04J2R2TRF
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    350 ppm/°C
  • Resistance
    2.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    500μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Size Code
    0402
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1mm