  • NRC04F31R6TRF
NRC04F31R6TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC04F31R6TRF
HK JDW NO:
10881-NRC04F31R6TRF
Datasheet:
NRC04F31R6TRF
Step5Bar-code shipping tag
NRC04F31R6TRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    31.6Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Rated Temperature
    70°C