  • NRC04F2613TRF
NRC04F2613TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC04F2613TRF
HK JDW NO:
10881-NRC04F2613TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 261kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC04F2613TRF
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    261kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Rated Temperature
    70°C