  • NRC04F16R0TRF
NRC04F16R0TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC04F16R0TRF
HK JDW NO:
10881-NRC04F16R0TRF
Datasheet:
NRC04F16R0TRF
Description:
FIXED RESISTOR 16Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC04F16R0TRF
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    -100100 ppm/°C
  • Resistance
    16Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C