  • NPX334K275VX2MF
NPX334K275VX2MF
advertisement
Manufacturer No:
NPX334K275VX2MF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NPX334K275VX2MF
Package:
Datasheet:
Description:
330nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
NPX334K275VX2MF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 275
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    10mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7139
  • Voltage
    275V
  • Height
    16mm
  • Length
    18mm