  • NPC-1210-015G-1-N
NPC-1210-015G-1-N
advertisement
Manufacturer No:
NPC-1210-015G-1-N
HK JDW NO:
58-NPC-1210-015G-1-N
Datasheet:
NPC-1210-015G-1-N
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NPC-1210-015G-1-N
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    NPC-1210
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Output
    0 mV ~ 100 mV
    Wheatstone Bridge
  • Operating Supply Current
    1.5mA
  • Accuracy
    ±0.1%
  • Operating Pressure
    15PSI (103.42kPa)
  • Pressure Type
    Vented Gauge
  • Port Size
    Male - 0.13 3.23mm Tube