  • NPC-1210-015A-3-S
NPC-1210-015A-3-S
advertisement
Manufacturer No:
NPC-1210-015A-3-S
HK JDW NO:
58-NPC-1210-015A-3-S
Package:
8-DIP Module
Datasheet:
NPC-1210-015A-3-S
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NPC-1210-015A-3-S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    8-DIP Module
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    NPC-1210
  • Feature
    Temperature Compensated
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Applications
    Board Mount
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Output
    0 mV ~ 100 mV
  • Termination Style
    PC Pin
  • Body Length or Diameter
    15.24mm
  • Body Breadth
    15.24 mm
  • Output Type
    Wheatstone Bridge
  • Operating Supply Current
    1.5mA
  • Accuracy
    ±0.1%
  • Operating Pressure
    15PSI (103.42kPa)
  • Pressure Type
    Absolute
  • Port Style
    Barbless
  • Port Size
    Male - 0.13 3.23mm Tube
  • Linearity
    0.1 %