  • NMCM0603NPO220J50TRPF
NMCM0603NPO220J50TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMCM0603NPO220J50TRPF
HK JDW NO:
10881-NMCM0603NPO220J50TRPF
Package:
0603
Datasheet:
Description:
22pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
NMCM0603NPO220J50TRPF
  • Package / Case
    0603
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Depth
    800μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    1mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm