  • NMC1206X5R106M10TRPLP2KF
NMC1206X5R106M10TRPLP2KF
advertisement
Manufacturer No:
NMC1206X5R106M10TRPLP2KF
HK JDW NO:
10881-NMC1206X5R106M10TRPLP2KF
Package:
1206
Datasheet:
Description:
10μF Ceramic Capacitor 20% 1206
Step5Bar-code shipping tag
NMC1206X5R106M10TRPLP2KF
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X5R
  • Length
    3.2mm