  • NMC1206NPO273J50TRPLPF
NMC1206NPO273J50TRPLPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC1206NPO273J50TRPLPF
HK JDW NO:
10881-NMC1206NPO273J50TRPLPF
Description:
27nF Ceramic Capacitor 5% 1206
Step5Bar-code shipping tag
NMC1206NPO273J50TRPLPF
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    27nF
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm