  • NMC1206NPO102J50TRP15F
NMC1206NPO102J50TRP15F
advertisement
Manufacturer No:
NMC1206NPO102J50TRP15F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NMC1206NPO102J50TRP15F
Package:
1206
Description:
1nF Ceramic Capacitor 5% 1206
Step5Bar-code shipping tag
NMC1206NPO102J50TRP15F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm