  • NMC0805Y5V684Z25TRPLPF
NMC0805Y5V684Z25TRPLPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0805Y5V684Z25TRPLPF
HK JDW NO:
10881-NMC0805Y5V684Z25TRPLPF
Package:
0805
Datasheet:
Description:
680nF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
NMC0805Y5V684Z25TRPLPF
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    80%
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Height
    1.35mm
  • Length
    2mm