  • NMC0805X7R474K25TRPF
NMC0805X7R474K25TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0805X7R474K25TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0805X7R474K25TRPF
Package:
0805
Datasheet:
Description:
470nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
NMC0805X7R474K25TRPF
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    470nF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%