  • NMC0805NPO1R5C100TRPF
NMC0805NPO1R5C100TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0805NPO1R5C100TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0805NPO1R5C100TRPF
Description:
1.5pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
NMC0805NPO1R5C100TRPF
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5pF
  • Depth
    1.25mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Positive Tolerance
    16.67%
  • Negative Tolerance
    16.67%
  • Height
    1.35mm
  • Length
    2mm