  • NMC0603Y5V105Z16TRPF
NMC0603Y5V105Z16TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0603Y5V105Z16TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0603Y5V105Z16TRPF
Description:
1μF 16V Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 35200
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NMC0603Y5V105Z16TRPF
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    80%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Insulation Resistance
    50MOhm
  • Tan Delta
    0.16
  • Dissipation Factor
    16 %
  • Custom Capabilities
    10,13"reels available,contact factory for quantity
  • Height
    1mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm