  • NMC0603X7R272J50TRPF
NMC0603X7R272J50TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0603X7R272J50TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0603X7R272J50TRPF
Description:
2.7nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
NMC0603X7R272J50TRPF
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.7nF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    1mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm