  • NMC0402X7R392J50TRPF
NMC0402X7R392J50TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0402X7R392J50TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0402X7R392J50TRPF
Package:
0402
Datasheet:
Description:
3.9nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0402
Step5Bar-code shipping tag
NMC0402X7R392J50TRPF
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.9nF
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    0.6mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm