  • NMC0402NPO1R5C50TRPF
NMC0402NPO1R5C50TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0402NPO1R5C50TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0402NPO1R5C50TRPF
Package:
0402
Datasheet:
Description:
1.5pF 50V Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402
Step5Bar-code shipping tag
NMC0402NPO1R5C50TRPF
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5pF
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    16.67%
  • Negative Tolerance
    16.67%
  • Height
    0.6mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm