  • NMC0201NPO1R8C25TRPF
NMC0201NPO1R8C25TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0201NPO1R8C25TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0201NPO1R8C25TRPF
Package:
0201
Datasheet:
Description:
1.8pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 168000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NMC0201NPO1R8C25TRPF
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.8pF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Depth
    300μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Positive Tolerance
    13.89%
  • Negative Tolerance
    13.89%
  • Height
    0.33mm
  • Length
    600μm
  • Width
    0.3mm