  • NMC-P1812X7R474K200TRPLPF
NMC-P1812X7R474K200TRPLPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC-P1812X7R474K200TRPLPF
HK JDW NO:
10881-NMC-P1812X7R474K200TRPLPF
Package:
Description:
0.47μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 838
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NMC-P1812X7R474K200TRPLPF
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.47μF
  • Packing Method
    TR, PLASTIC
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Size Code
    1812
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    3mm
  • Length
    4.6mm
  • Width
    3.2mm