  • NMC-L0603NPO9R1C50TRPF
NMC-L0603NPO9R1C50TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC-L0603NPO9R1C50TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC-L0603NPO9R1C50TRPF
Package:
Datasheet:
Description:
NMC-L(BCD) 0.0000091μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 3200
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NMC-L0603NPO9R1C50TRPF
    Select All
  • Size Code
    0603
  • Positive Tolerance
    2.75%
  • Negative Tolerance
    2.75%
  • Height
    1mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Series
    NMC-L(BCD)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.0000091μF
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V