  • NMC-L0201NPO6R8B25TRPF
NMC-L0201NPO6R8B25TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC-L0201NPO6R8B25TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC-L0201NPO6R8B25TRPF
Package:
0201
Description:
6.8pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Step5Bar-code shipping tag
NMC-L0201NPO6R8B25TRPF
  • Package / Case
    0201
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8pF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER
  • Depth
    300μm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Positive Tolerance
    1.47%
  • Negative Tolerance
    1.47%