  • NMC-H1812X7R102J5KVTRPLPF
NMC-H1812X7R102J5KVTRPLPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC-H1812X7R102J5KVTRPLPF
HK JDW NO:
10881-NMC-H1812X7R102J5KVTRPLPF
Package:
1812
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 5% 1812
Step5Bar-code shipping tag
NMC-H1812X7R102J5KVTRPLPF
  • Package / Case
    1812
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.6mm