  • NMC-H1812NPO221J1KVTRPLPF
NMC-H1812NPO221J1KVTRPLPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC-H1812NPO221J1KVTRPLPF
HK JDW NO:
10881-NMC-H1812NPO221J1KVTRPLPF
Package:
1812
Datasheet:
Description:
220pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1812
Step5Bar-code shipping tag
NMC-H1812NPO221J1KVTRPLPF
  • Package / Case
    1812
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    3mm
  • Length
    4.6mm