  • NMC-H1206NPO391J500TRPF
NMC-H1206NPO391J500TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC-H1206NPO391J500TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC-H1206NPO391J500TRPF
Package:
1206
Description:
390pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
NMC-H1206NPO391J500TRPF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    390pF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Depth
    1.6mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Height
    1.8mm
  • Length
    3.2mm