  • NM27C256Q120
NM27C256Q120
advertisement
Manufacturer No:
NM27C256Q120
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-NM27C256Q120
Package:
28-CDIP (0.600, 15.24mm) Window
Datasheet:
NM27C256Q120
Description:
Memory IC NM27C256
Quantity:
In Stock : 8846
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NM27C256Q120
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Number of Pins
    28
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    EPROM - UV
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Frequency
    120GHz
  • Base Part Number
    NM27C256
  • Memory Size
    256Kb 32K x 8
  • Current
    35mA