  • NKN1WSJR-52-3R3
NKN1WSJR-52-3R3
advertisement
Manufacturer No:
NKN1WSJR-52-3R3
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-NKN1WSJR-52-3R3
Package:
Axial
Datasheet:
NKN1WSJR-52-3R3
Description:
FIXED RESISTOR, 3.3Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NKN1WSJR-52-3R3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NKN
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    3.3Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Diameter
    0.55 mm