  • NHD-5.7-640480WF-CTXL #-T
NHD-5.7-640480WF-CTXL #-T
advertisement
Manufacturer No:
NHD-5.7-640480WF-CTXL #-T
HK JDW NO:
566-NHD-5.7-640480WF-CTXL #-T
Package:
Description:
LCD TFT 5.7" 640X480 WHT TCHPNL
Step5Bar-code shipping tag
NHD-5.7-640480WF-CTXL #-T
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Interface
    SSD1963 (8-Bit, RGB)
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    118.20mm W x 88.70mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Touchscreen
    Resistive
  • Dot Pixels
    640 x 480 (VGA)
  • Diagonal Screen Size
    5.7 144.78mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Size
    0.18mm Wx0.18mm H