  • NHD-5.7-320240WFB-CTXI #-1
NHD-5.7-320240WFB-CTXI #-1
advertisement
Manufacturer No:
NHD-5.7-320240WFB-CTXI #-1
HK JDW NO:
566-NHD-5.7-320240WFB-CTXI #-1
Package:
Description:
LCD DISP TFT 5.7" 320X240 B/L
Step5Bar-code shipping tag
NHD-5.7-320240WFB-CTXI #-1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Part Status
    Active
  • Interface
    SSD1963 (8-Bit, RGB)
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    118.28mm W x 88.60mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Dot Pixels
    320 x 240 (QVGA)
  • Diagonal Screen Size
    5.7 144.78mm