  • NHD-4.3-480272EF-ASXV#
NHD-4.3-480272EF-ASXV#
advertisement
Manufacturer No:
NHD-4.3-480272EF-ASXV#
HK JDW NO:
566-NHD-4.3-480272EF-ASXV#
Package:
Description:
LCD TFT 480X272 HIGH BRIGHT
Step5Bar-code shipping tag
NHD-4.3-480272EF-ASXV#
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Interface
    Parallel, 24-Bit (RGB)
  • Viewing Area
    95.04mm W x 53.86mm H
  • Dot Pixels
    480 x 272
  • Diagonal Screen Size
    4.3 109.22mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Backlight Type
    LED
  • Resolution (height)
    272 pixel
  • Resolution (width)
    480 pixel
  • Diagonal Size
    4.3 in