  • NHD-4.3-480272EF-ASXN#
NHD-4.3-480272EF-ASXN#
advertisement
Manufacturer No:
NHD-4.3-480272EF-ASXN#
Manufacturer:
Newhaven Display Intl
HK JDW NO:
566-NHD-4.3-480272EF-ASXN#
Package:
Description:
LCD 4.3" TFT SUNLIGHT READABLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NHD-4.3-480272EF-ASXN#
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Interface
    Parallel, 24-Bit (RGB)
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    95.04mm W x 53.86mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Dot Pixels
    480 x 272
  • Diagonal Screen Size
    4.3 109.22mm