  • NHD-3.5-320240MB-ASXV
NHD-3.5-320240MB-ASXV
advertisement
Manufacturer No:
NHD-3.5-320240MB-ASXV
Manufacturer:
Newhaven Display Intl
HK JDW NO:
566-NHD-3.5-320240MB-ASXV
Package:
Description:
3.5" MOUNTABLE MVA TFT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NHD-3.5-320240MB-ASXV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Interface
    Parallel, 24-Bit (RGB)
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    70.08mm W x 52.56mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Dot Pixels
    320 x 240
  • Diagonal Screen Size
    3.5 88.90mm