  • NHD-3.5-320240JF-ASXP-CTP
NHD-3.5-320240JF-ASXP-CTP
advertisement
Manufacturer No:
NHD-3.5-320240JF-ASXP-CTP
HK JDW NO:
17549-NHD-3.5-320240JF-ASXP-CTP
Package:
Datasheet:
Description:
3.5" IPS TFT LCD DISPLAY WITH CA
Step5Bar-code shipping tag
NHD-3.5-320240JF-ASXP-CTP
    Select All
  • Mfr
    Newhaven Display Intl
  • Series
  • Interface
    I2C, Parallel, 24-Bit (RGB)
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    70.68mm W x 53.16mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Touchscreen
    Capacitive
  • Dot Pixels
    320 x 240 (QVGA)
  • Background Color
  • Diagonal Screen Size
    3.5" (88.90mm)