  • NHD-2.7-12864UCW3
NHD-2.7-12864UCW3
advertisement
Manufacturer No:
NHD-2.7-12864UCW3
HK JDW NO:
566-NHD-2.7-12864UCW3
Package:
Datasheet:
NHD-2.7-12864UCW3
Description:
LCD OLED GRAPHIC 128X64 WHT
Step5Bar-code shipping tag
NHD-2.7-12864UCW3
  • Part Status
    Obsolete
  • Interface
    Parallel/Serial
  • Display Type
    OLED - Passive Matrix
  • Viewing Area
    66.00mm W x 33.00mm H
  • Backlight
    Without Backlight
  • Dot Pixels
    128 x 64
  • Background Color
    Black
  • Diagonal Screen Size
    2.7 68.58mm
  • Graphics Color
    White
  • Dot Size
    0.45mm Wx0.45mm H
  • Dot Pitch
    0.48mm Wx0.48mm H
  • Resolution (height)
    64 pixel
  • Resolution (width)
    128 pixel
  • Diagonal Size
    2.7 in