  • NHD-1.8-128160EF-CSXN#
NHD-1.8-128160EF-CSXN#
advertisement
Manufacturer No:
NHD-1.8-128160EF-CSXN#
HK JDW NO:
566-NHD-1.8-128160EF-CSXN#
Package:
Description:
LCD 1.8" TFT SUNLIGHT READABLE
Step5Bar-code shipping tag
NHD-1.8-128160EF-CSXN#
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Part Status
    Active
  • Interface
    Parallel, 8-Bit
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    28.03mm W x 35.04mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Dot Pixels
    128 x 160
  • Diagonal Screen Size
    1.8 45.72mm