  • NHD-1.5-128128UGC3
NHD-1.5-128128UGC3
advertisement
Manufacturer No:
NHD-1.5-128128UGC3
Manufacturer:
Newhaven Display Intl
HK JDW NO:
566-NHD-1.5-128128UGC3
Package:
Description:
DISPLAY FULL COLOR OLED 1.5"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NHD-1.5-128128UGC3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Color
    Blue, Green, Red
  • Interface
    Parallel/Serial
  • Display Type
    OLED - Passive Matrix
  • Viewing Area
    28.00mm W x 28.00mm H
  • Backlight
    Without Backlight
  • Touchscreen
    No
  • Dot Pixels
    128 x 128
  • Diagonal Screen Size
    1.5 38.10mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Size
    0.14mm Wx0.19mm H
  • Dot Pitch
    0.21mm Wx0.21mm H