  • NFZ5BBW6R7LN10L
NFZ5BBW6R7LN10L
advertisement
Manufacturer No:
NFZ5BBW6R7LN10L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-NFZ5BBW6R7LN10L
Package:
2020 (5050 Metric)
Datasheet:
NFZ5BBW6R7LN10L
Description:
FERRITE BEAD 6.7 OHM 2020 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NFZ5BBW6R7LN10L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2020 (5050 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    EMIFIL®, NFZ5BBW
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Case Code (Metric)
    5050
  • Case Code (Imperial)
    2020
  • Filter Type
    FERRITE BEAD
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    23mOhm
  • Current Rating (Max)
    3.1A
  • Impedance @ Frequency
    6.7Ohm @ 1MHz
  • Height
    2.2098mm