  • NFR25H0001100JA500
NFR25H0001100JA500
advertisement
Manufacturer No:
NFR25H0001100JA500
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-NFR25H0001100JA500
Package:
Conformal
Description:
Through Hole 110Ohm, Metal Alloy,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NFR25H0001100JA500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    110Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Alloy
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    7.5mm