  • NEVO+600M-5585-DK000
NEVO+600M-5585-DK000
advertisement
Manufacturer No:
NEVO+600M-5585-DK000
HK JDW NO:
870-NEVO+600M-5585-DK000
Description:
AC/DC CNVRT 12V 24V 2X12V 600W
Step5Bar-code shipping tag
NEVO+600M-5585-DK000
  • Current - Output 1
    5 A
  • Voltage - Output 3
    12V
  • Voltage - Output 4
    12V
  • Current - Output 2
    5 A
  • Current - Output 3
    5 A
  • Features
    Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 70°C
  • Size / Dimension
    5.27" L x 3.06" W x 1.61" H (133.8mm x 77.7mm x 41.0mm)
  • Power (Watts)
    450W
  • Number of Outputs
    8
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    4 kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input
    85 ~ 264 VAC, 120 ~ 300 VDC
  • Voltage - Output 2
    12V