  • ND0970500000G
ND0970500000G
advertisement
Manufacturer No:
ND0970500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-ND0970500000G
Package:
Datasheet:
Description:
Bulk 0.197 5.00mm Green 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Card Edge ND Thermoplastic Tin Phosphor Bronze
Step5Bar-code shipping tag
ND0970500000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Material
    Phosphor Bronze
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ND
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Plug, Card Edge
  • Number of Positions
    9
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Insulation Height
    0.547 13.90mm
  • Termination Style
    Screwless - Spring Cage, Tension Clamp
  • Number of Levels
    1
  • Contact Mating Finish
    Tin
  • Voltage - UL
    300V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    16-26 AWG
  • Current - UL
    8A