  • NCV97400MW00R2G
NCV97400MW00R2G
advertisement
Manufacturer No:
NCV97400MW00R2G
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-NCV97400MW00R2G
Package:
32-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
NCV97400MW00R2G
Description:
Automotive 3.3V 5.5V NOT SPECIFIED Cel QUAD Specialized Voltage Regulator -40°C~150°C TJ 32 Terminations 32-VFQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 15346
Step5Bar-code shipping tag
NCV97400MW00R2G
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    32-VFQFN Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
    Automotive, AEC-Q100
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    32
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    13.2V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-XQCC-N32
  • Number of Outputs
    4
  • Number of Channels
    4
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY MANAGEMENT CIRCUIT
  • Voltage - Input
    4.1V~40V
  • Adjustable Threshold
  • Voltage - Output
    3.3V 5.5V
  • Length
    5mm
  • Height Seated (Max)
    1mm
  • Width
    5mm