  • NCV8675DS33R4G
NCV8675DS33R4G
advertisement
Manufacturer No:
NCV8675DS33R4G
HK JDW NO:
699-NCV8675DS33R4G
Package:
TO-263-6, D2Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Datasheet:
NCV8675DS33R4G
Description:
Reset Fixed PMIC Automotive, AEC-Q100 Series TO-263-6, D2Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Quantity:
In Stock : 6246
Step5Bar-code shipping tag
NCV8675DS33R4G
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    D2PAK-5
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    60μA
  • Voltage - Input (Max)
    45V
    Positive
  • Current - Output
    350mA
  • Control Features
    Reset
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    45μA
  • PSRR
    70dB (100Hz)