  • NCS5000SNT1
NCS5000SNT1
advertisement
Manufacturer No:
NCS5000SNT1
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-NCS5000SNT1
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
NCS5000SNT1
Description:
IC DETECTOR RF SCHOTTKY 6TSOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NCS5000SNT1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-6
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Rated DC
    4.1V
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Construction
    COMPONENT
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Current Rating
    100mA
  • Frequency
    100MHz~2GHz
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Supply Current
    300μA
  • Output Polarity
    POSITIVE
  • RF/Microwave Device Type
    THRESHOLD DETECTOR
  • RF Type
    Cellular, GSM, DCS, PCS
  • Input Power-Max (CW)
    28dBm
  • Characteristic Impedance
    50Ohm