  • NCP584HSN26T1G
NCP584HSN26T1G
advertisement
Manufacturer No:
NCP584HSN26T1G
HK JDW NO:
699-NCP584HSN26T1G
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
NCP584HSN26T1G
Description:
Enable Fixed PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 6768
Step5Bar-code shipping tag
NCP584HSN26T1G
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Current - Output
    200mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.6V
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    70μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 200mA