  • NCP4685ESQ25T1G
NCP4685ESQ25T1G
advertisement
Manufacturer No:
NCP4685ESQ25T1G
HK JDW NO:
699-NCP4685ESQ25T1G
Package:
SC-82A, SOT-343
Datasheet:
NCP4685ESQ25T1G
Description:
Enable Fixed PMIC SC-82A, SOT-343
Quantity:
In Stock : 13239
Step5Bar-code shipping tag
NCP4685ESQ25T1G
  • Package / Case
    SC-82A, SOT-343
  • Supplier Device Package
    SC-82AB
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Protection Features
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    1.5μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.4V @ 150mA
  • PSRR
    30dB (1kHz)