  • NCP4683DSQ28T1G
NCP4683DSQ28T1G
advertisement
Manufacturer No:
NCP4683DSQ28T1G
HK JDW NO:
699-NCP4683DSQ28T1G
Package:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Datasheet:
NCP4683DSQ28T1G
Description:
Enable Fixed PMIC 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Quantity:
In Stock : 3771
Step5Bar-code shipping tag
NCP4683DSQ28T1G
  • Package / Case
    5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
  • Supplier Device Package
    SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.8V
  • Protection Features
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    75μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.3V @ 300mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)