  • NCP177BMX135TCG
NCP177BMX135TCG
advertisement
Manufacturer No:
NCP177BMX135TCG
HK JDW NO:
598-NCP177BMX135TCG
Package:
4-XDFN Exposed Pad
Datasheet:
NCP177BMX135TCG
Description:
Enable Fixed 0.65mm PMIC 4-XDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 2486
Step5Bar-code shipping tag
NCP177BMX135TCG
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold/Palladium (Ni/Au/Pd)
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-N4
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    500mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    1.35V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.35V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    90μA
  • PSRR
    75dB (1kHz)
  • Height Seated (Max)
    0.43mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    4-XDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA