  • NCM21NPO220G100TRF
NCM21NPO220G100TRF
advertisement
Manufacturer No:
NCM21NPO220G100TRF
HK JDW NO:
10881-NCM21NPO220G100TRF
Package:
Datasheet:
Description:
0.000022μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
NCM21NPO220G100TRF
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.000022μF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    5.08mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    2012
  • Positive Tolerance
    2%
  • Negative Tolerance
    2%
  • Height
    6.6mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    3.18mm