  • NCM15NPO681J100F
NCM15NPO681J100F
advertisement
Manufacturer No:
NCM15NPO681J100F
HK JDW NO:
10881-NCM15NPO681J100F
Description:
680pF Ceramic Capacitor 5% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
NCM15NPO681J100F
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    NP0
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    5.33mm
  • Length
    3.81mm